Podsumowanie sezonu pierwszego zespołu

W ubiegłym tygodniu pierwszy zespół naszego klubu zakończył ligowe rozgrywki w grupie drugiej koszalińskiej Klasy A.

Po rocznej przerwie, nasza drużyna ponownie występowała w ligowych zmaganiach i znalazła się w grupie drugiej Klasy A. Jesienią wszystkie spotkania nasz zespół rozegrał na wyjazdach. W trzynastu meczach Wicher odniósł cztery wygrane i poniósł dziewięć porażek, z czego kilka dość bolesnych. Na swoją korzyść nasza drużyna rozstrzygnęła pojedynki z Płomieniem Pobłocie Wielkie (2:0), Gryfem Dobrowo (1:0), Derbami Karścino (2:1) oraz Reskiem Karcino (4:2). Skuteczności brakowało w przegranych spotkaniach z Husarią Tymień (1:3) oraz Grotem Gorawino (0:1). Szkoda także przegranego 5:6 pojedynku z Huraganem Bierzwnica, gdzie nasza drużyna schodziła na przerwę przy prowadzeniu 5:2.

Wahania formy były jesienią olbrzymim problemem naszego zespołu. M.in. po dobrym meczu przeciwko naszpikowanej zawodnikami z drugiej ligi Kotwicy II Kołobrzeg (2:6), tydzień później ulegliśmy wysoko Syrenie-Grot Rymań 1:7.

Wiosną wróciliśmy na swoje boisko, co znalazło swoje odzwierciedlenie w osiąganych rezultatach. Po dwóch przegranych walkowerami spotkaniach z Grafem Bukówko i Płomieniem Pobłocie Wielkie, jeszcze na boisku w Biesiekierzu ograliśmy Husarię Tymień 3:1. Nie licząc dwóch pierwszych wymienionych meczów, odnieśliśmy wiosną pięć zwycięstw, zanotowaliśmy dwa remisy i ponieśliśmy cztery porażki, w tym dwie z otwierającymi ligową tabelę – Jednością-Ikarem Krosino i Kotwicą II Kołobrzeg.

Przed ostatnim spotkaniem liczyliśmy się w walce o siódme miejsce w tabeli, jednak po minimalnej porażce z Reskiem Karcino, zakończyliśmy sezon 2015/16 na dziesiątej pozycji z dorobkiem 29 punktów.

W dwudziestu czterech rozegranych meczach (nie licząc wcześniej wspomnianych spotkań z Grafem i Płomieniem) strzeliliśmy 43 bramki. Najlepszym strzelcem naszej drużyny został autor osiemnastu trafień – Mateusz Nowocień. Zawodnik naszego zespołu uplasował się w klasyfikacji najskuteczniejszych na piątej pozycji. Najlepszym strzelcem ligowych rozgrywek został Paweł Kozieł (Wicher Rąbino) z dorobkiem 27 bramek.

Pięć goli na swoim koncie zanotował Andrzej Więckowski, a po trzy – Czarek Brzostko, Kuba Bilski i śp. Patryk Wiśniewski . Po dwa gole dołożyli Marek Brzostko i Łukasz Mudryk, po jednym – Przemek Borys, Rafał Imioła, Emil Imioła, Radek Jagielski, Łukasz Szumiłowski, Michał Pelc oraz Piotr Kowalczyk.