Przypieczętowali awans

W niedzielę pierwszy zespół naszego klubu rywalizował na swoim boisku z Jednością-Ikarem Krosino.

Zdecydowanymi faworytami tego starcia byli goście, którzy kilkadziesiąt godzin wcześniej, wobec porażki Kotwicy II Kołobrzeg z Syreną-Grot Rymań, zapewnili sobie awans do regionalnej okręgówki. Dla zespołu z Krosina był to ostatni mecz w tym sezonie, bowiem spotkanie ostatniej serii gier z Grafem Bukówko zostało rozegrane awansem.

Od pierwszego gwizdka przyjezdni byli stroną przeważającą. Po dwunastu minutach gry po błędzie przy wyprowadzaniu piłki, rezultat spotkania otworzył Patryk Michota. W 35 minucie drugą bramkę dla gości strzelił Piotr Michota. Goście stworzyli sobie szereg kolejnych okazji do zdobycia bramki, lecz w znakomitych sytuacjach fatalnie pudłowali. Nasz zespół odgryzł się kilkoma szybkimi kontrami, lecz bez poważnego zagrożenia dla bramki gości.

Pierwsze minuty po zmianie stron ułożyły się dla przyjezdnych znakomicie. Najpierw głową piłkę do siatki posłał Jakub Majka, a chwilę później w sytuacji "sam na sam" nie pomylił się Patryk Michota. W kolejnych minutach goście spuścili mocno z tonu, co próbował wykorzystać nasz zespół, dążąc do zmniejszenia rozmiarów porażki. Mimo kilku szans, dopiero strzał z rzutu karnego w wykonaniu Mateusza Nowocienia dał naszej drużynie honorowe trafienie.

Wygraną 4:1 Jedność-Ikar Krosino przypieczętował awans do regionalnej okręgówki, odnosząc w 26 meczach aż 21 zwycięstw i ponosząc zaledwie jedną porażkę. Nasza drużyna zakończy sezon sobotnim spotkaniem z Reskiem Karcino (17.00). Stawką meczu będzie siódme miejsce w ligowej tabeli.